• Участь у заходах

  15 червня 2018 року, м.Варшава (Польща)
  Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Т.Фініков виступив з доповіддю «Польсько-українське академічне партнерство» на Міжнародній науковій конференції «THE RISK OF FREEDOM: Liberal Arts at the Autonomous University – Polish Context. American Context», організованій Варшавським університетом за участі Columbia College, Columbia University in the City of New York (США). Конференція була проведена в м.Варшава (Польща) за участі представників університетів США, Великої Британії, Німеччини, Польщі, України, Росії.

  30-31 травня та 1 червня 2018 року, , м.Київ (Україна)
  в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка була проведена конференція по підсумках третьої фази міжнародного польсько-українського проекту «Інноваційний університет і лідерство». Проект було реалізовано в 2018-2019 роках Міжнародним фондом досліджень освітньої політики, факультетом «Artes Liberales» Варшавського університету та факультетом міжнародних відносин та політичних наук Ягеллонського університету за підтримки Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України, Спілки ректорів вищих навчальних закладів України під патронатом Фундації польських ректорів. В рамках конференції були представленні понад 50 мікро- проектів учасників, які отримали схвальну оцінку організаторів проекту, Міністерства освіти і науки України, представників зацікавлених громадських організацій. Матеріали презентацій будуть розміщенні на сайті фонду, а на їх підставі буде підготовлено збірку статей.

  22 березня 2018 року, м.Дніпро (Україна)
  в рамках XVIII Міжнародної науково-практичної конференції «СУЧАСНІ МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ: ДРАЙВЕРИ УСПІХУ ТА ВИКЛИКИ РОЗВИТКУ», організованої Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара, було проведено за участі представників міжнародного польсько-українського проекту «Інноваційний університет і лідерство» спеціальну панельну дискусію «Управлінські та технологічні інновації у освітній політиці». В її рамках були представлені та обговорені мікропроекти, підготовлені учасниками згаданого проекту, висловлені рекомендації та побажання по їх розвитку та імплементації. В дискусії взяли участь представники вищих навчальних закладів мм. Києва, Дніпра, Одеси, Харкова, Житомира, Сум, Маріуполя, Кривого Рогу, Запоріжжя, Львова.

  13 грудня 2017 року, м.Дніпро (Україна)
  Виступ з презентацією аналітичного дослідження «Впровадження локальних систем управління якістю в контексті Закону України «Про вищу освіту - 2014» на науково-практичному семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Національним гірничим університетом за участю представників ВНЗ м.Дніпро.

  12 грудня 2017 року, м.Черкаси (Україна)
  Виступ з презентацією аналітичного дослідження «Впровадження локальних систем управління якістю в контексті Закону України «Про вищу освіту - 2014» на науково-практичному семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Черкаським національним університетом ім.Богдана Хмельницького за участю представників ВНЗ Черкаської області.

  01 грудня 2017 року, м.Варшава (Польща)
  Участь та модерування підсумковим семінаром з визначення тем мікропроектів учасників третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група F) в Варшавському університеті.

  24 листопада 2017 року, м.Київ (Україна)
  Виступ «Практика впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах: уроки та досвід верифікації» на науково-практичному семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Університетом економіки та права «КРОК».

  14 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)
  Участь в урочистому заході з підписання Угоди між Конференцією ректорів академічних вищих навчальних закладів Польщі, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Фундацією польських ректорів за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України, Національної ради науки та вищої освіти Республіки Польща.

  08 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)
  Модерування та консультування з визначення тем мікропроектів учасників третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група F) в Варшавському університеті.

  06 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)
  Виступ з доповіддю «Українське освітнє право та його вплив на реформування національної освітньої системи» на інаугураційній сесії третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група F), організованого Варшавським та Ягелонським університетами, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Міжнародним благодійним Фондом "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань,

  03 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)
  Участь та модерування підсумковим семінаром з визначення тем мікропроектів учасників третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група E) в Варшавському університеті.

  02 листопада 2017 року, м.Київ (Україна)
  Виступ з доповіддю «Впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах в контексті Закону України «Про вищу освіту» на науково-освітньому семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міністерством освіти і науки України спільно з Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

  30 жовтня 2017 року, м.Варшава (Польща)
  Виступ з проблем імплементації інтер- та трансдисциплінарних освітньо-наукових програм в Польщі та Україні на семінарі факультету Artes Liberales Варшавського університету.

  27 жовтня 2017 року, м.Краків (Польща)
  Виступ на дискусії і на семінарі, присвячених плануванню та виконанню мікро-проектів в рамках третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група Е) в Ягелонському університеті.

  12 жовтня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Модерування та виступ на панельній дискусії «Якість освіти: сучасне розуміння, українські прагнення та міжнародна підтримка» в рамках круглого столу «Реформи в освіті. Роль програм академічних обмінів», присвяченому 25-річчю діяльності програми Фулбрайта в Україні, організованому МОН України, Інститутом міжнародної освіти у Нью Йорку (США), Американськими радами з міжнародної освіти, Міжнародним фондом «Відродження» та програмою IREX в Україні.

  9 жовтня 2017 року, м.Варшава (Польща)
  Виступ з доповіддю «Українське освітнє право та його вплив на реформування національної освітньої системи» на інаугураційній сесії третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група Е), організованого Варшавським та Ягелонським університетами, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Міжнародним благодійним Фондом "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

  3 – 4 жовтня 2017 року, м.Лінц (Австрія)
  Виступи з лекціями «Історія освітніх реформ в Україні»(2 год.), «Сучасне освітнє законодавство країн Східної Європи: порівняльний аналіз»(6 год.), під час спільного семінару менеджменту та викладачів педагогічних вищих навчальних закладів Австрії, Нідерландів, Угорщини, Латвії, України в Університетському педагогічному коледжі Лінцської Єпіскопії.

  19 – 20 вересня 2017року, м.Полтава (Україна)
  Участь та виступ «Сучасне розуміння якості освіти, її оцінювання та забезпечення», модерування сесії «Забезпечення якості освіти та її вплив на зростання ефективності діяльності коледжів» на Міжнародному тренінгу для керівників українських коледжів «ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КОЛЕДЖІВ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ», організованому Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка, Полтавським коледжем нафти і газу ПолтНТУ та Науково-технічним центром Інженерна академія України за сприяння Міністерства освіти і науки України, Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Програми академічних обмiнiв iменi Фулбрайта в Україні й Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

  26 – 27 червня 2017 року, м.Тблісі (Грузія)
  Участь та виступ «Створення національної мережі випускників-підприємців» на семінарі «Стабільний інституціональний розвиток», організованому в рамках Міжнародного ТЕМПУС проекту “Entrepreneur Alumni NETwork” (EANET), Технічним університетом Грузії.

  02 червня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Модерування міжнародного круглого столу «Фінансування університетів, базоване на їх досягненнях: виклики для України», організованому Світовим банком та Міністерством освіти і науки України.

  18 травня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Участь в семінарі «Система внутрішнього забезпечення якості освіти згідно з європейськими стандартами», організованому Американськими радами з міжнародної освіти, Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAІUP, Чеським Національним акредитаційним агентством, за підтримки МОН України.

  25 квітня 2017, м.Київ (Україна)
  Ініціювання, організація, модерування та виступ з доповіддю «Прозорість та доброчесність у вищій освіті в Україні: виклики та рішення» на міжнародному семінарі «Академічна доброчесність в українській вищій освіті: огляд політик та практик» організованому в рамках проекту “Partnership for Good Governance” Радою Європи та МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

  24 квітня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Виступ з доповіддю «Роль експертної ради при Державному підприємстві «Український державний центр міжнародної освіти» МОН України на міжнародній конференції «Актуальні питання навчання іноземців в Україні у 2017-2018 навчальному році» організованій МОН України та ДП «Український державний центр міжнародної освіти».

  20 квітня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Виступ та модерування конференції «Академічна доброчесність: практики українських ВНЗ» організованої Американськими Радами з міжнародної освіти, Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAІUP, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Українською бібліотечною асоціацією, за підтримки Посольства США в Україні.

  6-7 квітня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Участь в Форумі ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Республіки Польща в рамках Українсько-польських днів освіти, науки та інновацій, організованих Асоціацією ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Конференцією ректорів вищих технічних навчальних закладів Польщі за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Польською освітянської фундаціії «Перспективи».

  30 березня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Участь в роботі та виступ в дискусії «Створення економічних можливостей для населення старшого віку України: в освіті, бізнесі та суспільстві» комітету з управління персоналом Європейської бізнес-асоціації, організованій Європейською бізнес-асоціацією.

  20 – 22 березня 2017 року, мм.Амстердам, Гаага (Нідерланди)
  Участь та виступи на експертному тренінгу для учасників TEMPUS проекту ”EANET” за участі представників Міністерства економічних відносин Королівства Нідерланди, міської Ради міста Амстердаму, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства освіти та науки Грузії, Міністерства енергетики Грузії, Міністерства освіти Республіки Молдова, Міністерства економіки Республіки Молдова, Харківської міської ради, Харківської обласної державної адміністрації, Торгово-промислової Палати України, Торгово-промислової Палати Молдови, МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», університетів України, Молдови та Грузії – партнерів ”EANET”, бізнес-структур України, Молдови та Грузії, організованому Університетом прикладних наук м.Амстердама.

  14 березня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Проблемний виступ «Академічна доброчесність викладачів та науковців як складова сталого розвитку університету» та участь у дискусії на засіданні Клубу успішних викладачів Університету економіки та права «КРОК».

  09 березня 2017 року, м.Львів (Україна)
  Участь в coworking «Навчання студентів методиці самостійної роботи в процесі вивчення курсу «Антропологія» проведеному проф.О.Галетою для викладачів гуманітарних спеціальностей ВНЗ м.Львова в Українському католицькому університеті.

  15 лютого 2017 року, м.Київ (Україна)
  Участь у круглому столі «Система вищої освіти дуальної освіти в Німеччині та її досвід для України», організованому Федерацією роботодавців України, Національним центром «Мала академія наук України», Київським національним університетом ім.Тараса Шевченка, Вищою дуальною школою Гера-Айзенах, 15 лютого 2017 року, м.Київ (Україна).

  2 лютого 2017 року, м.Київ (Україна)
  Участь та модерування конференції «Узгодження освітніх стандартів та програм України з Національною рамкою кваліфікацій», організованої Радою Європи, Європейським фондом освіти, Британської радою, Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Федерацією роботодавців України.

  31 січня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Участь у круглому столі з Прем’єр міністром України для обговорення проекту середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року за напрямом «Освіта», організованому Кабінетом Міністрів України.

  29 січня 2017 року, м.Київ (Україна)
  Проведення семінару-тренінгу «Забезпечення якості вищої освіти: сучасні концепти та участь студентів» для активістів Української асоціації студентського самоврядування, організованого за допомоги Американських Рад з міжнародної освіти.

  24 січня 2017, м.Київ (Україна)
  Участь у Міжнародному круглому столі “Лісова політика, технології, освіта і наука для лісового комплексу: потенціал співпраці між Україною і Великобританією” проведеному в рамках Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, яка здійснюється Британською Радою в Україні в Державному агентстві лісових ресурсів України.

  Читати далі »

 • Аналітика

  Анонсуемо вихід книги «Локальні системи управління якістю: світовий досвід та українські практики побудови», підготовлену зусиллями Міжнародного фонду досліджень освітньої політики в рамках проекту «Простір освітніх ініціатив» Українського католицького університету. В книзі розкрито ґенезу поняття якості вищої освіти та її потрапляння в фокус уваги європейської академічної спільноти, роль методології TQM в побудові систем управління якістю. Велику увагу приділено показу кращих практик гарантування якості, наявних у польській та вітчизняній вищій школі. Проаналізовано реальну ситуацію із забезпеченням якості в національній освітній системі та інструментарій її вдосконалення. Книга містить алгоритм та рекомендації з побудови та розвитку внутрішніх систем забезпечення якості в українських ЗВО. Видання орієнтоване на менеджмент закладів вищої освіти, органи студентського самоврядування, академічну спільноту в цілому.


  Представляємо новий Аналітичний звіт "Впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах", підготовлений Міжнародним фондом досліджень освітньої політики, Українським католицьким університетом в рамках проекту «Простір освітніх ініціатив» та за підтримки Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України.
  Метою цього дослідження є виявлення реального стану справ із запровадженням локальних систем управління/забезпечення якості. Час проведення дослідження — травень-липень 2017 року. Представлені результати подають узагальнені дані самооцінок 124-х українських університетів. Програма та інструментарій опитування були розроблені експертами Міжнародного фонду досліджень освітньої політики на основі синтезу ідей та практик низки подібних досліджень, проведених в країнах Європейського простору вищої освіти та Україні. Окрему частину публікації складають рекомендації з розбудови локальних систем управління якістю в українських університетах.

  Читати »


  Підготовлено та видано колективну монографію "Академічна чесність як основа сталого розвитку університету". Ця ґрунтовна робота присвячена проблемам плагіату та академічній чесності в українському академічному середовищі. Монографія є першою у вітчизняній літературі спробою системно осмислити етичне підґрунтя інституційної трансформації вітчизняних закладів вищої освіти ХХІ сторіччя. Спираючись на досвід США та інших країн, автори доводять необхідність формування серед українських викладачів, студентів, аспірантів та наукових співробітників культури академічної чесності, та потребу її адекватного закріплення в юридичному, економічному та соціальному контексті існування та розвитку сучасних українських університетів.

  Читати »


  Підготовлено збірку статей "ІННОВАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ І ЛІДЕРСТВО: проект і мікропроекти".

  Моніторінгове дослідження "Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження".
  Аналітичний звіт є продовженням моніторингового дослідження системи вищої освіти України та процесів її трансформації в контексті входження до Європейського простору вищої освіти та наукових досліджень у 2012-2014 роках. Цей період розділено на два абсолютно різних субперіоди: до лютого 2014 року і після лютого 2014 року, що обумовлено чітким вибором нашою країною курсу на європейську інтеграцію після перемоги Революції гідності.

  Читати звіт »

  Analytical Report »

  Analytical Report'2012 »

 • Події

  Увага! Оголошено конкурс на участь у проекті «Інноваційний університет та лідерство.»

  Оголошуємо конкурс на участь у IV фазі проекта - "Комунікаційні стратегії та відносини університет-школа". Етап передбачає підготовку двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні комунікаційні технології в практики української вищої школи, орієнтовані на вивчення та побудову нових моделей стосунків університетів з різноманітними навчальними закладами середньої та професійної освіти. Етап включає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі а також підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікро-проектів.
  Заявки на участь приймаються до 16 вересня 2018 року.


  Докладніше »

  9-10 грудня 2016 року
  Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, факультет «Artes Liberales» Варшавського університету спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Полтавською міською радою на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 9-10 грудня 2016 року провели Міжнародний семінар «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі», участь у якому взяло понад 50 представників провідних вищих навчальних закладів і наукових установ із 20 регіонів України та Польщі.

  Відео »

  Загалом в період з 1 вересня по 10 жовтня 2016 року Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» спільно з представниками Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Американських Рад з міжнародної освіти в навчальних закладах міст Суми, Харків, Луцьк, Тернопіль, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Вінниця за участі представників понад 50 університетів зазначених областей, а також керівників університетських бібліотек України була проведена серія презентацій та публічних обговорень книги «Академічна доброчесність як основа сталого розвитку університету».  15 вересня 2016 року
  Сюжет у новинах канала телебачення ІНТБ про доброчесність у вищій школі. Тернопіль, Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

  Детальніше »


  26 – 29 липня 2016 року
  відбулися стратегічні консультації учасників дослідницького проекту «Посилення реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» за участю дослідників трансформаційних процесів у вищих школах України, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Наприкінці вересня має відбутися експертний семінар, на якому буде обговорено найбільш цікаві результати проекту та перспективи подальшого аналітичного дослідження існуючих національних практик. Підсумкова презентація здобутків проекту буде проведена в листопаді 2016 року на щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  Детальніше »


  Березнь 2016 року, м.Київ
  Вища освіта Украхни, №1 за 2016 рік. Чергова рецензія на наш Аналітичний звіт 2014 року.

  Ознайомитися »


  14-15 березня 2016 року, м.Київ
  Фонд взяв участь У семінарі з валідації оцінки доброчесності освітньої системи України, яке здійснюється Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку за підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

  Оголошення »


  3 березня 2016 року
  У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пргоходив дводенний науково-практичний семінар «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організований спільно з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство: модель діяльності вищих навчальних закладів із забезпечення якості надання освітніх послуг»

  Про семінар »


  25 лютого 2016 року
  Студент – для університету чи університет – для студента? Чим відрізняється загальна картина української освіти від європейської? Ці питання обговорювалися на зустрічі зі студентами Острозької академії 25 лютого професор факультету Artes Liberales Варшавського університету, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд дослідження освітньої політики» Тарас Фініков.
  Острозька Академія »