Участь у заходах

Грудень 2018 – лютий 2019 р. (Україна)

Президентом та експертами МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» було проведено серію презентацій проекту нового «Положення про акредитацію освітніх програм» для представників університетів Києва, Черкаської, Полтавської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької областей, членів та співробітників Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Паралельно з цим було проведено тренінги для активістів Української асоціації студентів – учасників студентського пулу експертів із забезпечення якості, організовані Українською асоціацією студентів та обговорено в ряді аудиторій доповідь «Система зовнішнього забезпечення якості вищої освіти».

6 грудня 2018 року м.Черкаси (Україна)

МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» виступив співорганізатором міжнародного семінару «Впровадження вимог щодо академічної доброчесності у навчальний процес коледжів та технікумів». Семінар було проведено спільно з Черкаським державним бізнес-коледжем за сприяння Посольства США в Україні та Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. На семінарі президентом та експертом фонду були представлені доповіді «Світові практики протидії академічній недоброчесності та український контекст», «Масовий відкритий онлайн-курс «Академічна доброчесність: цінності, дії, успішні історії» як новий електронний ресурс для пропаганди академічної доброчесності в українських університетах». Особливу зацікавленість учасників заходу викликала презентація макету навчального посібника Т.Фінікова, А.Артюхова, О.Гужви «Академічна доброчесність на варті якісної освіти: відверта розмова про чесне навчання» для учнів українських коледжів та технікумів.

Жовтень-листопад 2018 р. м.Київ (Україна)

Експерти МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» взяли активну участь та провели ряд тренінгів для майбутніх тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти в рамках спільного заходу проекту «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти» та проекту «Нова система акредитації як засіб забезпечення якості та подолання корупції у вищій освіті», організованого Інститутом вищої освіти НАПН України, Центром досліджень вищої освіти (Чеська Республіка), Благодійним Фондом «Інститут розвитку освіти».

8 жовтня – 1 грудня 2018 року м.Варшава, Краків (Польща)

Було проведено тренінговий етап IV фази міжнародного освітнього проекту «Інноваційний університет та лідерство. Комунікаційні стратегії та відносини університет-школа». У фазі взяло участь 50 представників вищих закладів освіти України, які отримали можливість познайомитись з кращими практиками діяльності польських органів управління вищою та середньою освітою на національному та регіональному рівнях, Варшавського та Ягеллонського університетів, різноманітних наукових та громадських організацій, що діють в сфері соціальних комунікацій вищої школи із зовнішнім оточенням та формують мережу взаємовідносин в системі «університет - середня школа - професійний заклад освіти». Програма була реалізована у формі підготовки двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні комунікаційні технології в практики української вищої школи, орієнтовані на вивчення та побудову нових моделей стосунків університетів з різноманітними навчальними закладами середньої та професійної освіти.

15 червня 2018 року, м.Варшава (Польща)

Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Т.Фініков виступив з доповіддю «Польсько-українське академічне партнерство» на Міжнародній науковій конференції «THE RISK OF FREEDOM: Liberal Arts at the Autonomous University – Polish Context. American Context», організованій Варшавським університетом за участі Columbia College, Columbia University in the City of New York (США). Конференція була проведена в м.Варшава (Польща) за участі представників університетів США, Великої Британії, Німеччини, Польщі, України, Росії.

30-31 травня та 1 червня 2018 року, м.Київ (Україна)

в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка була проведена конференція по підсумках третьої фази міжнародного польсько-українського проекту «Інноваційний університет і лідерство». Проект було реалізовано в 2018-2019 роках Міжнародним фондом досліджень освітньої політики, факультетом «Artes Liberales» Варшавського університету та факультетом міжнародних відносин та політичних наук Ягеллонського університету за підтримки Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України, Спілки ректорів вищих навчальних закладів України під патронатом Фундації польських ректорів. В рамках конференції були представленні понад 50 мікро- проектів учасників, які отримали схвальну оцінку організаторів проекту, Міністерства освіти і науки України, представників зацікавлених громадських організацій. Матеріали презентацій будуть розміщенні на сайті фонду, а на їх підставі буде підготовлено збірку статей.

22 березня 2018 року, м.Дніпро (Україна)

в рамках XVIII Міжнародної науково-практичної конференції «СУЧАСНІ МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ: ДРАЙВЕРИ УСПІХУ ТА ВИКЛИКИ РОЗВИТКУ», організованої Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара, було проведено за участі представників міжнародного польсько-українського проекту «Інноваційний університет і лідерство» спеціальну панельну дискусію «Управлінські та технологічні інновації у освітній політиці». В її рамках були представлені та обговорені мікропроекти, підготовлені учасниками згаданого проекту, висловлені рекомендації та побажання по їх розвитку та імплементації. В дискусії взяли участь представники вищих навчальних закладів мм. Києва, Дніпра, Одеси, Харкова, Житомира, Сум, Маріуполя, Кривого Рогу, Запоріжжя, Львова.



13 грудня 2017 року, м.Дніпро (Україна)

Виступ з презентацією аналітичного дослідження «Впровадження локальних систем управління якістю в контексті Закону України «Про вищу освіту - 2014» на науково-практичному семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Національним гірничим університетом за участю представників ВНЗ м.Дніпро.



12 грудня 2017 року, м.Черкаси (Україна)

Виступ з презентацією аналітичного дослідження «Впровадження локальних систем управління якістю в контексті Закону України «Про вищу освіту - 2014» на науково-практичному семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Черкаським національним університетом ім.Богдана Хмельницького за участю представників ВНЗ Черкаської області.



01 грудня 2017 року, м.Варшава (Польща)

Участь та модерування підсумковим семінаром з визначення тем мікропроектів учасників третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група F) в Варшавському університеті.



24 листопада 2017 року, м.Київ (Україна)

Виступ «Практика впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах: уроки та досвід верифікації» на науково-практичному семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Університетом економіки та права «КРОК».



14 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)

Участь в урочистому заході з підписання Угоди між Конференцією ректорів академічних вищих навчальних закладів Польщі, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Фундацією польських ректорів за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України, Національної ради науки та вищої освіти Республіки Польща.



08 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)

Модерування та консультування з визначення тем мікропроектів учасників третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група F) в Варшавському університеті.



06 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)

Виступ з доповіддю «Українське освітнє право та його вплив на реформування національної освітньої системи» на інаугураційній сесії третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група F), організованого Варшавським та Ягелонським університетами, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Міжнародним благодійним Фондом "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань,



03 листопада 2017 року, м.Варшава (Польща)

Участь та модерування підсумковим семінаром з визначення тем мікропроектів учасників третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група E) в Варшавському університеті.



02 листопада 2017 року, м.Київ (Україна)

Виступ з доповіддю «Впровадження локальних систем управління якістю в українських університетах в контексті Закону України «Про вищу освіту» на науково-освітньому семінарі в рамках проекту «Системи внутрішнього забезпечення якості освіти у вищій школі», організованому Міністерством освіти і науки України спільно з Міжнародним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».



30 жовтня 2017 року, м.Варшава (Польща)

Виступ з проблем імплементації інтер- та трансдисциплінарних освітньо-наукових програм в Польщі та Україні на семінарі факультету Artes Liberales Варшавського університету.



27 жовтня 2017 року, м.Краків (Польща)

Виступ на дискусії і на семінарі, присвячених плануванню та виконанню мікро-проектів в рамках третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група Е) в Ягелонському університеті.



12 жовтня 2017 року, м.Київ (Україна)

Модерування та виступ на панельній дискусії «Якість освіти: сучасне розуміння, українські прагнення та міжнародна підтримка» в рамках круглого столу «Реформи в освіті. Роль програм академічних обмінів», присвяченому 25-річчю діяльності програми Фулбрайта в Україні, організованому МОН України, Інститутом міжнародної освіти у Нью Йорку (США), Американськими радами з міжнародної освіти, Міжнародним фондом «Відродження» та програмою IREX в Україні.



9 жовтня 2017 року, м.Варшава (Польща)

Виступ з доповіддю «Українське освітнє право та його вплив на реформування національної освітньої системи» на інаугураційній сесії третьої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням" (група Е), організованого Варшавським та Ягелонським університетами, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Міжнародним благодійним Фондом "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.



3 – 4 жовтня 2017 року, м.Лінц (Австрія)

Виступи з лекціями «Історія освітніх реформ в Україні»(2 год.), «Сучасне освітнє законодавство країн Східної Європи: порівняльний аналіз»(6 год.), під час спільного семінару менеджменту та викладачів педагогічних вищих навчальних закладів Австрії, Нідерландів, Угорщини, Латвії, України в Університетському педагогічному коледжі Лінцської Єпіскопії.



19 – 20 вересня 2017року, м.Полтава (Україна)

Участь та виступ «Сучасне розуміння якості освіти, її оцінювання та забезпечення», модерування сесії «Забезпечення якості освіти та її вплив на зростання ефективності діяльності коледжів» на Міжнародному тренінгу для керівників українських коледжів «ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КОЛЕДЖІВ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ», організованому Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка, Полтавським коледжем нафти і газу ПолтНТУ та Науково-технічним центром Інженерна академія України за сприяння Міністерства освіти і науки України, Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Програми академічних обмiнiв iменi Фулбрайта в Україні й Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».



26 – 27 червня 2017 року, м.Тблісі (Грузія)

Участь та виступ «Створення національної мережі випускників-підприємців» на семінарі «Стабільний інституціональний розвиток», організованому в рамках Міжнародного ТЕМПУС проекту “Entrepreneur Alumni NETwork” (EANET), Технічним університетом Грузії.



02 червня 2017 року, м.Київ (Україна)

Модерування міжнародного круглого столу «Фінансування університетів, базоване на їх досягненнях: виклики для України», організованому Світовим банком та Міністерством освіти і науки України.



18 травня 2017 року, м.Київ (Україна)

Участь в семінарі «Система внутрішнього забезпечення якості освіти згідно з європейськими стандартами», організованому Американськими радами з міжнародної освіти, Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAІUP, Чеським Національним акредитаційним агентством, за підтримки МОН України.



25 квітня 2017, м.Київ (Україна)

Ініціювання, організація, модерування та виступ з доповіддю «Прозорість та доброчесність у вищій освіті в Україні: виклики та рішення» на міжнародному семінарі «Академічна доброчесність в українській вищій освіті: огляд політик та практик» організованому в рамках проекту “Partnership for Good Governance” Радою Європи та МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».



24 квітня 2017 року, м.Київ (Україна)

Виступ з доповіддю «Роль експертної ради при Державному підприємстві «Український державний центр міжнародної освіти» МОН України на міжнародній конференції «Актуальні питання навчання іноземців в Україні у 2017-2018 навчальному році» організованій МОН України та ДП «Український державний центр міжнародної освіти».



20 квітня 2017 року, м.Київ (Україна)

Виступ та модерування конференції «Академічна доброчесність: практики українських ВНЗ» організованої Американськими Радами з міжнародної освіти, Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAІUP, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Українською бібліотечною асоціацією, за підтримки Посольства США в Україні.



6-7 квітня 2017 року, м.Київ (Україна)

Участь в Форумі ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Республіки Польща в рамках Українсько-польських днів освіти, науки та інновацій, організованих Асоціацією ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Конференцією ректорів вищих технічних навчальних закладів Польщі за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Польською освітянської фундаціії «Перспективи».



30 березня 2017 року, м.Київ (Україна)

Участь в роботі та виступ в дискусії «Створення економічних можливостей для населення старшого віку України: в освіті, бізнесі та суспільстві» комітету з управління персоналом Європейської бізнес-асоціації, організованій Європейською бізнес-асоціацією.



20 – 22 березня 2017 року, мм.Амстердам, Гаага (Нідерланди)

Участь та виступи на експертному тренінгу для учасників TEMPUS проекту ”EANET” за участі представників Міністерства економічних відносин Королівства Нідерланди, міської Ради міста Амстердаму, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства освіти та науки Грузії, Міністерства енергетики Грузії, Міністерства освіти Республіки Молдова, Міністерства економіки Республіки Молдова, Харківської міської ради, Харківської обласної державної адміністрації, Торгово-промислової Палати України, Торгово-промислової Палати Молдови, МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», університетів України, Молдови та Грузії – партнерів ”EANET”, бізнес-структур України, Молдови та Грузії, організованому Університетом прикладних наук м.Амстердама.



14 березня 2017 року, м.Київ (Україна)

Проблемний виступ «Академічна доброчесність викладачів та науковців як складова сталого розвитку університету» та участь у дискусії на засіданні Клубу успішних викладачів Університету економіки та права «КРОК».



09 березня 2017 року, м.Львів (Україна)

Участь в coworking «Навчання студентів методиці самостійної роботи в процесі вивчення курсу «Антропологія» проведеному проф.О.Галетою для викладачів гуманітарних спеціальностей ВНЗ м.Львова в Українському католицькому університеті.



15 лютого 2017 року, м.Київ (Україна)

Участь у круглому столі «Система вищої освіти дуальної освіти в Німеччині та її досвід для України», організованому Федерацією роботодавців України, Національним центром «Мала академія наук України», Київським національним університетом ім.Тараса Шевченка, Вищою дуальною школою Гера-Айзенах, 15 лютого 2017 року, м.Київ (Україна).



2 лютого 2017 року, м.Київ (Україна)

Участь та модерування конференції «Узгодження освітніх стандартів та програм України з Національною рамкою кваліфікацій», організованої Радою Європи, Європейським фондом освіти, Британської радою, Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Федерацією роботодавців України.



31 січня 2017 року, м.Київ (Україна)

Участь у круглому столі з Прем’єр міністром України для обговорення проекту середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року за напрямом «Освіта», організованому Кабінетом Міністрів України.

29 січня 2017 року, м.Київ (Україна)

Проведення семінару-тренінгу «Забезпечення якості вищої освіти: сучасні концепти та участь студентів» для активістів Української асоціації студентського самоврядування, організованого за допомоги Американських Рад з міжнародної освіти.



24 січня 2017, м.Київ (Україна)

Участь у Міжнародному круглому столі “Лісова політика, технології, освіта і наука для лісового комплексу: потенціал співпраці між Україною і Великобританією” проведеному в рамках Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, яка здійснюється Британською Радою в Україні в Державному агентстві лісових ресурсів України.



15 вересня 2016 року, м.Тернопіль

Монографію “Академічна чесність як основа сталого розвитку університету” презентували у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

Відео »



06 вересня 2016 року, м.Суми

6 вересня у Сумському державному університеті відбувся семінар-презентація монографії «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету». Видання презентували ректор СумДУ Анатолій Васильєв, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України Сергій Курбатов, начальник Центру науково-технічної та економічної інформації СумДУ Артем Артюхов.

Детальніше (+відео)»



26 – 28 липня 2016 року

Участь в організаційно-діяльнісній грі «Реформа вищої освіти в світлі Болонського процесу: можливості, перешкоди, контекст» за участі представників Вірменії, Білорусії та України в рамках проекту «Розвиток реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» організованому благодійним фондом «Соціально-культурна інноваційна лабораторія», м.Єреван (Вірменія).



5 липня 2016 року

Модерування та виступ на семінарі «Обговорення Плану заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій (НРК) в Україні на 2016 – 2020 р.р» організованому Європейським фондом освіти (ETF) та Міністерством освіти і науки України за підтримки Ради Європи, Британської ради, Міністерства соціальної політики України, Федерації роботодавців України, м.Київ (Україна).



29 червня 2016 року

Виступ та презентація колективної монографії «Інноваційний університет і лідерство: проект і мікропроекти» у Національному університеті «Львівська політехніка», м.Львів (Україна).



27 червня 2016 року

Участь у круглому столі «Академічні свободи та соціальні науки» спільного Конгресу Асоціації славістичних, східно-європейських та євразійських досліджень (ASEEES) та Міжнародної асоціації гуманітаріїв (MAG) в Українському католицькому університеті, м.Львів (Україна).



3 червня 2016 року

Виступ «Чому розвиток вищої освіти в Україні неможливий без впровадження дуальної моделі навчання» на Міжнародній експертній зустрічі «Розвиток дуальних освітніх програм підготовки фахівців у галузі прикладних наук: досвід Німеччини для університетської освіти в Україні» організованій Українською асоціацією маркетингу за підтримки Фонду Фрідріха Еберта в Національному лісотехнічному університеті України, м.Львів (Україна).



27 травня 2016 року

Виступ «Сучасні моделі співпраці університету та локальної спільноти» на круглому столі «Роль креативного університету в місцевому та регіональному розвитку» в рамках ІІ щорічної науково-практичної конференції Спілки дослідників вищої освіти «Креативна деструкція: інноваційні практики в академічних дослідженнях та викладанні» в Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича м.Чернівці (Україна).



27 травня 2016 року

Презентація колективної монографії «Інноваційний університет і лідерство: проект і мікропроекти» на ІІ щорічній науково-практичній конференції Спілки дослідників вищої освіти «Креативна деструкція: інноваційні практики в академічних дослідженнях та викладанні» в Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича м.Чернівці (Україна).



25 травня 2016 року

Виступ «Середовище підтримки чи середовище спротиву освітнім реформам» на експертному семінарі «Реформи вищої освіти в оцінках учасників освітнього процесу» по підсумках соціологічного дослідження, проведеного в грудні 2015 року – січні 2016 року соціологами Харківського національного університету ім.В.Каразіна м.Київ (Україна).



29 квітня 2016 року

Виступ «Сучасний викладач у пошуку якості: мрії та реалії» на засіданні методичного семінару викладачі Донецького національного університету у м.Вінниці, м.Вінниця (Україна).



29 квітня 2016 року

Відкрита лекція «Студентоцентрична модель навчання: основні параметри та можливості» перед студентами Донецького національного університету у м.Вінниці, м.Вінниця (Україна).



27 квітня 2016 року

Участь та виступ з проблем інтернаціоналізації української вищої освіти на Всеукраїнському науково-практичному семінарі, організованому Міністерством освіти і науки України та Українським державним центром міжнародної освіти, м.Київ (Україна).



26 квітня 2016 року

Участь та виступ з проблем побудови кооперативної моделі співпраці провідних приватних вищих навчальних закладів України на зборах засновників Науково-освітнього консорціуму університетів України в Дніпропетровському університеті ім.А.Нобеля, м.Дніпропетровськ (Україна).



05 квітня 2016 року

Участь та виступ з проблем академічної доброчесності в ході експертних консультацій з представниками Ради Європи в Українському представництві Ради Європи, м.Київ (Україна).



30 березня 2016 року

Участь та виступ на круглому столі "Концепція академічної доброчесності: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення", організованому спільно Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні, що функціонує у співпраці з Міністерством освіти і науки України та за сприяння Посольства США в Україні, та НаУКМА у рамках 4-ї Міжнародної науково-практичної конференції "Наукова комунікація в цифрову епоху", м.Київ (Україна).



м.Київ, 29 березня 2016 року

Участь та виступ Президента Фонда Тараса Фінікова «Елементи державно – громадського управління в системі освіти України» на XXII Нараді партнерів Альянсу USETI в Київському університеті імені Бориса Грінченка



м.Київ, 30 березня 2016 року

Участь та виступ Президента Фонда Тараса Фінікова на круглому столі "Концепція академічної доброчесності: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення", організованому спільно Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні, що функціонує у співпраці з Міністерством освіти і науки України та за сприяння Посольства США в Україні, та НаУКМА у рамках 4-ї Міжнародної науково-практичної конференції "Наукова комунікація в цифрову епоху"



м.Ніжин (Україна), 17 березня 2016 року

Участь та виступ «Інноваційний університет та лідерство: досвiд органiзацii модельного освiтнього проекту» на Міжнародному науково-практичному семінарі «Проектна діяльність як інструмент досліджень, навчання та інновацій», організованому Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя, МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» у співпраці з Британською Радою та Німецьким культурним центром Goethe Institut в Україні, Університетом штату Айова (США), Інститутом педагогіки, Інститутом педагогічної освіти та освіти дорослих, Інститутом професійно-технічної освіти НАПН України, Сумським державним університетом, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини



м.Київ (Україна), 14 березня 2016 року

Участь та виступ на семінарі з валідації дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку щодо доброчесності освітньої системи України



м.Київ (Україна), 14 березня 2016 року

Виступ на Міжнародній науково-практичній конференції «Особливості впровадження дистанційного навчання в Україні», організованій Університетом економіки та права «КРОК» (м. Київ, Україна), Українською Асоціацією з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (м. Київ, Україна), Університетом прикладних наук (м. Цюрих, Швейцарія), Університетом Анкари (м. Анкара, Туреччина) за підтримки Швейцарського національного наукового Фонду



м.Київ (Україна), 11 березня 2016 року

Виступ «Забезпечення якості вищої освіти: сучасні концепти» на навчальній програмі «Досвід впровадження освітніх інновацій, стратегії українських ВНЗ в Європейському просторі вищої освіти» в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення» організованому Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії



м.Київ(Україна), 6 березня 2016 року

Виступ «Сучасний викладач у пошуку якості: мрії та реалії» на навчальній програмі «Досвід впровадження освітніх інновацій, стратегії українських ВНЗ в Європейському просторі вищої освіти» в рамках проекту «Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення» організованому Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії



Івано-Франківськ, 4 березня 2016 року

Доповідь «Студентоцентрична модель навчання: основні параметри та можливості» на науково-практичному семінарі «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організованому Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника» та МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики»



Івано-Франківськ, 3 березня 2016 року

Доповідь «Сучасний викладач у пошуку якості: мрії та реалії» на науково-практичному семінарі «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організованому Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника» та МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики»



Київ, 2 березня 2016 року

Доповідь «Студентоцентрична модель освіти і гнучкі навчальні траєкторії» на Всеукраїнській науково–методичній конференції за участю міжнародних представників «СТУДЕНТОЦЕНТРИЗМ У СИСТЕМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ В ЕКОНОМІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ», організованій Київським національним економічним університетом ім.Вадима Гетьмана



Остріг, 25 лютого 2016 року

Виступ «Студентоцентрична модель освіти і гнучкі навчальні траєкторії» на круглому столі з представниками студентських організацій в Національному університеті «Острожська академія»


Київ, 16-17 листопада 2015 року

Участь в міжнародному семінарі «Підготовка нової редакції Закону «Про освіту», організованому Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти за підтримки програми TAEIX в Україні, БФ «Інститут розвитку освіти», Міжнародного фонду «Відродження» та Київського університету ім.Б.Грінченка



Варшава (Польща), 21-23 жовтня 2015 року

Участь, модерування кількох панелей та виступ на міжнародному семінарі «Міжгалузеві дослідження і навчання – український контекст» в рамках проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза II: забезпечення якості та інтернаціоналізація", організованого Варшавським університетом, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Міжнародним благодійним Фондом "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща



Київ, 19 жовтня 2015 року

Участь та виступ на національному семінарі "Створення та розвиток мережі випускників підприємців" в рамках TEMPUS проекту IANET 2014 – 2017 роки



Варшава (Польща), 12-13 жовтня 2015 року

Участь в міжнародному семінарі «Міждисциплінарність та ліберальна освіта в дослідницьких університетах: глобальна перспектива», організованому Варшавським університетом в рамках дослідницького проекту «Стратегія імплементації та оцінювання міждисциплінарних навчальних та дослідницьких програм в контексті реформ вищої освіти в Польщі»



Варшава (Польща), 5 жовтня 2015 року

Виступ з доповіддю "Закон України «Про вищу освіту» 2014 р. та його вплив на реформування національної освітньої системи" на інаугураційній сесії другої фази проекту "Інноваційний університет і лідерство. Фаза II: забезпечення якості та інтернаціоналізація" (група Б), організованого Варшавським університетом, Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України, Міжнародним благодійним Фондом "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща



Львів, 01 жовтня 2015 року

Участь та виступ з доповіддю «Забезпечення якості вищої освіти: український контекст і європейський досвід» на VIII екуменічному соціальному тижні «Освіта задля змін: духовність та інновації»



Київ, 15 вересня 2015 року

Участь та модерування панельних дискусій «Майбутнє існуючих класифікаторів з позиції ринку праці» та «Узгодження освітніх стандартів з НРК» в рамках організованого Європейським фондом освіти семінару " Існуючі класифікатори професій, освітніх програм, відповідні стандарти та НРК в Україні: яким чином їх необхідно поєднати з метою впровадження узгодженої та актуальної Національної системи кваліфікацій? " в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка



Київ, 14 вересня 2015 року

Участь та виступ « Проблеми оцінювання якості підготовки випускників середніх шкіл у вищій школі» на круглому столі «Ставлення вчителів, адміністрації органів управління освіти та батьків до реформ у освітній галузі» організованому БФ «Інститут розвитку освіти» в Агенції «Укрінформ»



Одеса, 29–31 липня 2015 року.

На базі Одеського державного екологічного університету в рамках проекту «Інноваційний університет та лідерство» відбувся круглий стіл «Інноваційний університет та лідерство: перспективи розвитку». В ході заходу учасники познайомилися та обговорили нові можливі грантові пропозиції з Польщі, Європейського Союзу, інших країн; організували взаємний обмін інформацією стосовно реалізації мікропроектів, успіхів та проблем, які зустрічаються на цьому шляху; відбулася дискусія стосовно започаткування обапільно цікавих нових проектів. Учасниками проекту ведеться робота з підготовки збірки статей за результатами підготовлених мікро-проектів.
Робота організована редколегією з числа учасників проекту.
Орієнтовний термін виходу публікації - жовтень 2015 року.



Одеса, 29-31 липня червня 2015 року.

Участь та виступ «Грантові можливості для українських студентів та молодих дослідників» на круглому столі «Інноваційний університет та лідерство: перспективи розвитку» організованому в рамках проекту "Інноваційний університет та лідерство» на базі Одеського державного екологічного університету.



Буковель, 09 червня 2015 року.

Виступ Фінікова Тараса Володимировича з доповіддю «Сучасний викладач у пошуку якості: мрії та реалії» на науково-практичному семінарі «Інноваційно-комунікаційні технології у вищій освіті» в рамках літньої школи, організованої Україно-Американською Асоціацією працівників вищої школи.



Київ, 22-24 квітня 2015 року

в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка відбувся захист мікропроектів учасників міжнародного освітнього проекту «Інноваційний університет і лідерство» за підтримки Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний благодійний фонд досліджень освітньої політики» та Варшавського університету.

Презентації проектів »

Приклад звіту »



Одеса, 29-31 липня 2015 року.

29–31 липня у м.Одесі на базі Одеського державного екологічного університету в рамках проекту «Інноваційний університет та лідерство» відбувся круглий стіл «Інноваційний університет та лідерство: перспективи розвитку». В ході заходу учасники познайомилися та обговорили нові можливі грантові пропозиції з Польщі, Європейського Союзу, інших країн; організували взаємний обмін інформацією стосовно реалізації мікропроектів, успіхів та проблем, які зустрічаються на цьому шляху; відбулася дискусія стосовно започаткування обапільно цікавих нових проектів. Учасниками проекту «Інноваційний університет та лідерство» ведеться робота з підготовки збірки статей за результатами підготовлених мікро-проектів.
Робота організована редколегією з числа учасників проекту.
Орієнтовний термін виходу публікації жовтень 2015 року.



Одеса, 29-31 липня 2015 року.

Участь та виступ «Грантові можливості для українських студентів та молодих дослідників» на круглому столі «Інноваційний університет та лідерство: перспективи розвитку» організованому в рамках проекту "Інноваційний університет та лідерство» на базі Одеського державного екологічного університету.



Буковель, 09 червня 2015 року.

Виступ «Сучасний викладач у пошуку якості: мрії та реалії» на науково-практичному семінарі «Інноваційно-комунікаційні технології у вищій освіті» в рамках літньої школи, організованої Україно-Американською Асоціацією працівників вищої школи.



Буковель, 08 червня 2015 року.

Виступ «Забезпечення якості вищої освіти: сучасні концепти» на науково-практичному семінарі «Інноваційно-комунікаційні технології у вищій освіті» в рамках літньої школи, організованої Україно-Американською Асоціацією працівників вищої школи.



м.Івано-Франківськ, 8 червня 2015 року.

Виступ з доповіддю «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження» на розширеному засіданні Вченої ради Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника.


Київ, 5 червня 2015 року.

Виступ на презентації книги «Аналіз співпраці польських та українських вищих навчальних закладів на фоні порівняння систем вищої освіти. Висновки та рекомендації» по підсумках польсько-українського дослідницького проекту.


Київ, 2 червня 2015 року.

Участь та виступ в круглому столі «Академічна чесність в США та Україні», організованому Посольством США в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України.


Київ, 28-29 травня 2015 року

Участь у І Міжнародній конференції «Реформа вищої освіти в Україні: критичні питання у сфері законодавчих та інституційних трансформацій» організованої спілкою дослідників вищої освіти за підтримки Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Київ, 27 травня 2015 року.

Виступ на круглого столі «На шляху до ринково-орієнтованої та якісної вищої освіти: співпраця між роботодавцями та вищими навчальними закладами», організованому Альянсом Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянсом USETI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Київ, 26 травня 2015 року.

Доповідь «Про завдання представників приватних вищих навчальних закладів в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти» на Першому Всеукраїнському з’їзді приватних вищих навчальних закладів.


Дніпропетровськ, 26 березня 2015 року.

Виступ Фінікова Тараса Володимировича з доповіддю «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження» на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегії економічного розвитку країн в умовах глобалізації» та модерування круглого столу «Стратегії розвитку університетів в еру глобалізації».


Дніпропетровськ, 25 березня 2015 року. Дніпропетровський університет ім.Альфреда Нобеля

Виступ Фінікова Тараса Володимировича з доповіддю «Сучасне бачення забезпечення якості вищої освіти в Україні» на розширеному засіданні вченої ради Дніпропетровського університету ім.Альфреда Нобеля.


Миколаїв, 24 березня 2015 року. Чорноморський державний університет.

Виступ Фінікова Тараса Володимировича з доповіддю на науково-методичному семінарі для менеджменту Чорноморського державного університету, присвяченому презентації результатів проекту «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження».


м.Київ, 02 березня 2015 року. Інститут вищої освіти Національної Академіїї педагогічних наук.

Виступ Тараса Володимировича Фінікова з доповіддю на засіданні вченої ради Інституту вищої освіти Національної Академіїї педагогічних наук, присвяченому презентації результатів проекту «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження».

 


м.Ніжин, 19 лютого 2015 року, Ніжинський державний університет.

Виступ Тараса Володимировича Фінікова з доповіддю на науково-методичному семінарі для менеджменту Ніжинського державного університету, присвяченому презентації результатів проекту «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження».

 


18 лютого 2015 року. «Забезпечення якості вищої освіти: сучасні концепти».

Виступ Тараса Володимировича Фінікова з доповіддю «Забезпечення якості вищої освіти: сучасні концепти» на Міжнародній науково-практичній конференції «Трансформація соціальних функцій освіти в сучасному середовищі» організованій Харківським національним університетом ім.В.Каразіна.

 


м.Львів, 16 лютого 2015 року.

Виступ Тараса Володимировича Фінікова з доповіддю на науково-методичному семінарі для менеджменту вищих навчальних закладів Львівського вузівського центру в Українському католицькому університеті, присвяченому презентації результатів проекту «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження».

 


11 лютого 2015 року. Презентація результатів дослідження інтеграції освітньої системи вищої освіти України в європейський науковий та освітній простори

У Каразінському університеті відбулась презентація дослідження «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукових досліджень». Експертом з проблем вищої освіти виступив президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, доцент Тарас Володимирович Фініков.

 


14 січня 2015 року. Освітній комітет ВРУ сформував робочу групу для розробки нової моделі фінансування вищої освіти

Відповідно до пропозиції Голови Комітету Лілії Гриневич та за згодою більшості народних депутатів-членів Комітету склад робочої групи з розробки нової моделі фінансування вищої освіти, затверджений Рішенням Комітету від 14 січня 2015 року, доповнений новими членами. До списку внесено Фінікова Тараса Володимировича - Голову МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».


Інноваційний університет і лідерство: оцінювання якості міждисциплінарних навчальних програм в українських та польських ВНЗ

1 грудня, 2014 року. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара став учасником проекту «Інноваційний університет і лідерство», спрямованого на досягнення європейського вектору освітньо-наукової інтеграції. Проект реалізується на базі провідного ВНЗ Республіки Польща – Варшавського університету за підтримки Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародного фонду досліджень освітньої політики. Реалізація проекту почалася з цікавих і системних дискусій під час лекції професора Тараса Володимировича Фінікова на тему «Українські вищі навчальні заклади в контексті нового Закону України «Про вищу освіту»». Учасники проекту прослухали важливі лекції професорів провідних польських ВНЗ. Кульмінацією участі у листопадовій частині проекту були презентації мікропроектів учасників, які відбулися в атмосфері відкритого наукового обговорення та аналізу.


Студенти мають стати активними учасниками забезпечення якості освіти

У грудні 2014 року в Києві проходив триденний Всеукраїнський семінар "Участь студентів у забезпеченні якості вищої освіти", який проводила Українська асоціація студентського самоврядування в рамках проекту "Національна система забезпечення якості і взаємної довіри в системі вищої освіти (TRUST)". Наприкінці насиченої триденної програми учасники отримали можливість поспілкуватись із Фініковим Тарасом Володимировичем - Президентом Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, Членом Акредитаційної комісії України, Заступником міністра освіти і науки (2009 – 2010). Тарас Володимирович розповів про генезис поняття “якості”, досвід європейських країн у забезпеченні якості вищої освіти та поділився власним баченням шляхів розвитку української вищої школи та роллю студентів в процесах забезпечення якості вищої освіти. Семінар мав на меті активізацію молоді навколо питань якості освіти та підвищення компетентності студентів у забезпеченні якості вищої освіти, з чим, на думку організаторів, успішно впорався.


Презентація попередніх результатів польсько-українського проекту на засіданні Національної Ради науки та вищої освіти Польщі

13 листопада 2014 р. у Міністерстві науки та вищої освіти Польщі відбулося чергове засідання Національної ради науки та вищої освіти (Rada G??wna Nauki i Szkolnictwa Wy?szego). На високоповажному зібранні було представлено попередні результати проекту дослідження польсько-української академічної співпраці під назвою «Аналіз окремих прикладів співпраці між польськими та українськими вищими навчальними закладами на фоні порівняння систем вищої освіти. Висновки та рекомендації”. Проект ініційований та реалізується Фундацією польських ректорів, партнерами проекту є Конференція ректорів академічних шкіл Польщі, Спілка ректорів ВНЗ України, Міжнародний фонд досліджень освітньої політики (Україна) та Національна рада науки та вищої освіти Польщі. Українську сторону на засіданні представляли Перший секретар Посольства України у Республіці Польща Наталя Житарюк, Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков та ескперт проекту, докторант кафедри права та європейської інтеграції ДРІДУ НАДУ при Президентові України, visiting researcher у Фундації польських ректорів Ірина Дегтярьова.


Презентація проекту «Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України»

21 березня, 2014 року на зустрічі Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з представниками інститутів громадянського суспільства пройшла презентація проекту «Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України». У зустрічі взяли участь перший заступник Міністра Інна Совсун, керівник експертної групи з розробки Концепції Тарас Фініков, близько 150 представників освітянської громадськості, вищих навчальних закладів України, Федерації роботодавців України, Національного Темпус-офісу в Україні, центральних органів виконавчої влади та інших установ і організацій. Презентуючи Концепцію керівник експертної групи Тарас Володимирович Фініков зазначив: «Концепція була створена експертною групою на запит Міністерства. Проект Концепції передбачає, у першу чергу, переведення ліцензування і акредитації з інструменту контролю і моніторингу з боку Міністерства на базову технологію підвищення якості навчання у вищих навчальних закладах. По-друге, маємо в цій Концепції можливість визначити напрями розвитку ліцензійно-акредитаційної системи, особливо підкреслити якісні зміни. По-третє, у цій Концепції ми спробували окреслити алгоритм тих змін, які мають відбутися в системі».


Конференція «Польща-Росія: у пошуках нової ідентичності»

9-11 грудня 2013 року Фондом "Інститут Artes Liberalis" та Факультетом "Artes Liberalis" Варшавського університету в рамках проекту "Academia in Public Discourse Poland-Russia" проведено фінальну конференцію «Польща-Росія: у пошуках нової ідентичності» Президент Фонду Тарас Володимирович Фініков виступив модератором у низці дискусій за темою "Суспільна відповідальність інтелігенції: між державою та народом".


Науково-практична конференція «Кращі практики розвитку програм супроводу студентів і випускників в університеті»

17-18 жовтня 2013 року Фонд виступив партнером в організації та проведенні науково-практичної конференції «Кращі практики розвитку програм супроводу студентів і випускників в університеті» , організованої Південним федеральним Університетом (Росія, Ростов-на Дону) та Національним фондом підготовки кадрів (Росія). Президент Фонду Тарас Володимирович Фініков виступив із доповіддю «Студентоцентрічна модель освіти і гнучкі навчальні траєкторії» на пленарному засіданні, а також з доповіддю «Організація навчання за моделлю LIBERAL ARTS EDUCATION у Варшавському університеті» на засіданні секції «Система міждисциплінарної індивідуальної освіти в університеті»


Відбулося чергове засідання міжвузівського науково-методологічного семінару з освітнього права та освітньої політики

Засідання було проведено 20 вересня 2013 року та присвячене проблемі визначення сучасної структури освіти в Україні. Учасники обговорили проблеми, пов’язані із використанням Міжнародної стандартної класифікації освіти ЮНЕСКО (МСКО) в останній редакції та європейської практики модернізації структури освіти для удосконалення структури вітчизняної освіти. В семінарі як співкоординатор взяв участь президент Фонду Тарас Володимирович Фініков. Наступне засідання семінару відбудеться у жовтні.


20-й Форум видавців у Львові

З 10 до 15 вересня 2013 року делегація Фонду взяла участь у 20-му Форумі видавців у Львові. В програмі Форуму проходили акції та фестивалі: ІV Львівський бібліотечний форум, Видавничий Бізнес-форум, 8. Львівський міжнародний літературний фестиваль, "Поетичний потяг", Фокусна тема "Жінка у світі, що змінюється", "Молода Республіка Поетів", Благодійна акція "Третій вік: задоволення від читання" тощо.


Святкування 50-літнього ювілею Українського Католицького Університету

3 вересня 2013 року делегація Фонду взяла участь у святкуванні 50-літнього ювілею Українського Католицького Університету у Львові , освяченні академічного корпусу і наріжного каменя університетської церкви святої Софії, а також у церемонії проголошення Владики Бориса (Ґудзяка) Президентом, а о.Богдана Праха — ректором УКУ.


Тягар минулого, виклики майбутнього

21-26 серпня 2013 року в Улан-Уде Бурятським державним університетом, Варшавськиим університетом, його факультетом «Artes Liberales» та Фондом «Інститут Artes Liberales» організовано дебати «Бремя прошлого, вызовы будущего». Президент Фонду Тарас Володимирович Фініков взяв участь у дебатах у секції «Сибір — локальні та глобальні перспективи» з доповіддю «Проблема лидерства: глобальный, региональный, национальный, локальный аспекты».


Перше засідання міжвузівського науково-практичного семінару

25 червня 2013 року Комітет з питань науки та освіти Верховної Ради України та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України провели перше засідання міжвузівського науково-практичного семінара з освітнього права за темою "Програмні документи стратегії розвитку освіти в Україні: засади, цілі, реалізація" За результатами семінару президент Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний Фонд досліджень освітньої політики» Тарас Володимирович Фініков був обраний співкоординатором цього семінару.


Законопроекты о высшем образовании: выводы общественности

18 лютого 2013 р. відбувся круглий стіл, під час якого представники громадськості обговорювали питання реформування вищої освіти. В обговоренні брав участь президент Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний Фонд досліджень освітньої політики» Тарас Володимирович Фініков.


Як українським вузам потрапити в топ-500 кращих університетів світу?

Тарас Фініков, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, заступник міністра освіти і науки (2009-2010) розповів, що потрібно зробити, щоб українські вузи потрапили в список кращих. Сайт "osvita.ua".


Презентація моніторингового дослідження про національну систему вищої освіти 18 вересня 2012 року

У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулася презентація моніторингового дослідження «Входження національної системи вищої освіти в європейський простір вищої освіти та наукових досліджень». Результати дослідження представив президент Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний Фонд досліджень освітньої політики» Тарас Володимирович Фініков. Головуючим на зустрічі був ректор, академік В.С. Бакіров.


Події

Шановні керівники закладів вищої освіти України!

Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України запрошують представників академічних спільнот ваших ЗВО взяти участь у проекті «Інноваційний університет та лідерство. Фаза VI: Моделі академічної автономії та університет в системі освіти впродовж життя». Проект реалізується з 2014 року.

Проєкт проходить за підтримки: Міністерства освіти і науки Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Детальніше »



25 жовтня 2021 року
Виступ президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Тараса Володимировича Фінікова на міжнродній науково-практичній конференції "РОЗБУДОВА ВНУТРІШНІХ СИСТЕМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ У ЗВО УКРАЇНИ" що проходила у КНУ ім.Шевченка. тема доповіді - "Локальні системи управління якістю: поточна ситуація, перспективи розвитку, рекомендації".

Детальніше »



Завершилась чергова фаза міжнародного проекту "Інноваційний університет та лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету".
В період 7-9 липня 2020 р. була проведена підсумкова онлайн-конференція, на якій було представлено та захищено мікропроекти всіх учасників. В конференції взяли участь координатори проекту з польського боку - професор Р.Сухарський (Варшавський університет), професор Б.Шляхта (Ягеллонський університет), з українського боку - професор Т.Фініков (Міжнародний фонд досліджень освітньої політики). Учасників конференції привітав Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України О.Шаров. Для учасників всіх фаз проекту була забезпечена можливість участі у підсумковій конференції та обговоренні результатів реалізації мікропроектів. Щодня середня кількість учасників заходу складала біля 60 осіб.

Перелік учасників »



9-10 грудня 2016 року
Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, факультет «Artes Liberales» Варшавського університету спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Полтавською міською радою на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 9-10 грудня 2016 року провели Міжнародний семінар «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі», участь у якому взяло понад 50 представників провідних вищих навчальних закладів і наукових установ із 20 регіонів України та Польщі.

Відео »

Загалом в період з 1 вересня по 10 жовтня 2016 року Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» спільно з представниками Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Американських Рад з міжнародної освіти в навчальних закладах міст Суми, Харків, Луцьк, Тернопіль, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Вінниця за участі представників понад 50 університетів зазначених областей, а також керівників університетських бібліотек України була проведена серія презентацій та публічних обговорень книги «Академічна доброчесність як основа сталого розвитку університету».



15 вересня 2016 року
Сюжет у новинах канала телебачення ІНТБ про доброчесність у вищій школі. Тернопіль, Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Детальніше »


26 – 29 липня 2016 року
відбулися стратегічні консультації учасників дослідницького проекту «Посилення реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» за участю дослідників трансформаційних процесів у вищих школах України, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Наприкінці вересня має відбутися експертний семінар, на якому буде обговорено найбільш цікаві результати проекту та перспективи подальшого аналітичного дослідження існуючих національних практик. Підсумкова презентація здобутків проекту буде проведена в листопаді 2016 року на щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Детальніше »


Березнь 2016 року, м.Київ
Вища освіта Украхни, №1 за 2016 рік. Чергова рецензія на наш Аналітичний звіт 2014 року.

Ознайомитися »


14-15 березня 2016 року, м.Київ
Фонд взяв участь У семінарі з валідації оцінки доброчесності освітньої системи України, яке здійснюється Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку за підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

Оголошення »


3 березня 2016 року
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пргоходив дводенний науково-практичний семінар «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організований спільно з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство: модель діяльності вищих навчальних закладів із забезпечення якості надання освітніх послуг»









Про семінар »


25 лютого 2016 року
Студент – для університету чи університет – для студента? Чим відрізняється загальна картина української освіти від європейської? Ці питання обговорювалися на зустрічі зі студентами Острозької академії 25 лютого професор факультету Artes Liberales Варшавського університету, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд дослідження освітньої політики» Тарас Фініков.








Острозька Академія »


Аналітика

Моніторінгове дослідження. "Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження"

Читати звіт

Analytical Report