УВАГА! Оголошуємо конкурс!

В рамках проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням» оголошуємо Всеукраїнський конкурс претендентів на участь у проекті.

Відбір учасників проекту буде здійснено організаторами проекту з української та польської сторони. Претенденти на участь в обох групах мають в період до 15 вересня 2017 року (до 18.00) надіслати електронною поштою на адреси Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» свої заявки на участь в проекті.

Детальніше »


 • Участь у заходах

  9-10 грудня 2016 року
  Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. Проведено Міжнародний семінар «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі». Головними напрямами роботи семінару були: 1) адаптація внутрішньо переміщених осіб до університетського середовища та проблеми вищих навчальних закладів, які тимчасово переміщені із зони проведення антитерористичної операції; 2) розвиток міждисциплінарних і трансдисциплінарних освітніх та освітньо-наукових програм, 3) формування моделей студентоцентричного навчання в українській вищій школі, 4) впровадження засад академічної доброчесності, 5) розвиток ефективного врядування, 6) перспективи участі українських учених у програмі «Горизонт 2020», 7) особливості вступної кампанії до українських вищих навчальних закладів у 2017 році.

  07 жовтня 2016 року
  В Донецком национальном университете имени Василия Стуса в рамках реализации проекта проекта «Содействие академической добропорядочности в Украине» (SAIUP) состоялась презентация представителями авторского коллектива — Тарасом Финиковым и Тарасом Тимочко монографии «Академическая честность как основа развития университета».

  05 жовтня 2016 року, м.Миколаїв
  У приміщенні Вченої ради Чорноморського національного університету ім. Петра Могили відбулася презентація книги «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету».

  Детальніше »

  04 жовтня 2016 року, м.Запоріжжя
  У Запорізькому національному університеті презентували книгу «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету».

  Детальніше »

  03 жовтня 2016 року, м.Дніпро
  Виступ та презентація книги «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету» на науково-методичному семінарі для представників ВНЗ Дніпропетровської області у Дніпропетровському університеті імені Альфреда Нобеля.

  Детальніше »

  15 вересня 2016 року, м.Тернопіль
  Монографію “Академічна чесність як основа сталого розвитку університету” презентували у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

  Відео »

  06 вересня 2016 року, м.Суми
  6 вересня у Сумському державному університеті відбувся семінар-презентація монографії «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету». Видання презентували ректор СумДУ Анатолій Васильєв, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України Сергій Курбатов, начальник Центру науково-технічної та економічної інформації СумДУ Артем Артюхов.

  Детальніше (+відео) »

  26 – 28 липня 2016 року  Участь в організаційно-діяльнісній грі «Реформа вищої освіти в світлі Болонського процесу: можливості, перешкоди, контекст» за участі представників Вірменії, Білорусії та України в рамках проекту «Розвиток реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» організованому благодійним фондом «Соціально-культурна інноваційна лабораторія», м.Єреван (Вірменія).

  5 липня 2016 року  Модерування та виступ на семінарі «Обговорення Плану заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій (НРК) в Україні на 2016 – 2020 р.р» організованому Європейським фондом освіти (ETF) та Міністерством освіти і науки України за підтримки Ради Європи, Британської ради, Міністерства соціальної політики України, Федерації роботодавців України, м.Київ (Україна).

  29 червня 2016 року  Виступ та презентація колективної монографії «Інноваційний університет і лідерство: проект і мікропроекти» у Національному університеті «Львівська політехніка», м.Львів (Україна).

  27 червня 2016 року  Участь у круглому столі «Академічні свободи та соціальні науки» спільного Конгресу Асоціації славістичних, східно-європейських та євразійських досліджень (ASEEES) та Міжнародної асоціації гуманітаріїв (MAG) в Українському католицькому університеті, м.Львів (Україна).

  3 червня 2016 року  Виступ «Чому розвиток вищої освіти в Україні неможливий без впровадження дуальної моделі навчання» на Міжнародній експертній зустрічі «Розвиток дуальних освітніх програм підготовки фахівців у галузі прикладних наук: досвід Німеччини для університетської освіти в Україні» організованій Українською асоціацією маркетингу за підтримки Фонду Фрідріха Еберта в Національному лісотехнічному університеті України, м.Львів (Україна).

  Читати далі »

 • Аналітика

  Підготовлено та видано колективну монографію "Академічна чесність як основа сталого розвитку університету". Ця ґрунтовна робота присвячена проблемам плагіату та академічній чесності в українському академічному середовищі. Монографія є першою у вітчизняній літературі спробою системно осмислити етичне підґрунтя інституційної трансформації вітчизняних закладів вищої освіти ХХІ сторіччя. Спираючись на досвід США та інших країн, автори доводять необхідність формування серед українських викладачів, студентів, аспірантів та наукових співробітників культури академічної чесності, та потребу її адекватного закріплення в юридичному, економічному та соціальному контексті існування та розвитку сучасних українських університетів.

  Читати »


  Підготовлено збірку статей "ІННОВАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ І ЛІДЕРСТВО: проект і мікропроекти".

  Моніторінгове дослідження "Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження".
  Аналітичний звіт є продовженням моніторингового дослідження системи вищої освіти України та процесів її трансформації в контексті входження до Європейського простору вищої освіти та наукових досліджень у 2012-2014 роках. Цей період розділено на два абсолютно різних субперіоди: до лютого 2014 року і після лютого 2014 року, що обумовлено чітким вибором нашою країною курсу на європейську інтеграцію після перемоги Революції гідності.

  Читати звіт »

  Analytical Report »

  Analytical Report'2012 »

 • Події

  9-10 грудня 2016 року
  Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, факультет «Artes Liberales» Варшавського університету спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Полтавською міською радою на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 9-10 грудня 2016 року провели Міжнародний семінар «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі», участь у якому взяло понад 50 представників провідних вищих навчальних закладів і наукових установ із 20 регіонів України та Польщі.

  Відео »

  Загалом в період з 1 вересня по 10 жовтня 2016 року Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» спільно з представниками Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Американських Рад з міжнародної освіти в навчальних закладах міст Суми, Харків, Луцьк, Тернопіль, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Вінниця за участі представників понад 50 університетів зазначених областей, а також керівників університетських бібліотек України була проведена серія презентацій та публічних обговорень книги «Академічна доброчесність як основа сталого розвитку університету».  15 вересня 2016 року
  Сюжет у новинах канала телебачення ІНТБ про доброчесність у вищій школі. Тернопіль, Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

  Детальніше »


  26 – 29 липня 2016 року
  відбулися стратегічні консультації учасників дослідницького проекту «Посилення реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» за участю дослідників трансформаційних процесів у вищих школах України, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Наприкінці вересня має відбутися експертний семінар, на якому буде обговорено найбільш цікаві результати проекту та перспективи подальшого аналітичного дослідження існуючих національних практик. Підсумкова презентація здобутків проекту буде проведена в листопаді 2016 року на щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  Детальніше »


  Березнь 2016 року, м.Київ
  Вища освіта Украхни, №1 за 2016 рік. Чергова рецензія на наш Аналітичний звіт 2014 року.

  Ознайомитися »


  14-15 березня 2016 року, м.Київ
  Фонд взяв участь У семінарі з валідації оцінки доброчесності освітньої системи України, яке здійснюється Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку за підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

  Оголошення »


  3 березня 2016 року
  У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пргоходив дводенний науково-практичний семінар «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організований спільно з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство: модель діяльності вищих навчальних закладів із забезпечення якості надання освітніх послуг»

  Про семінар »


  25 лютого 2016 року
  Студент – для університету чи університет – для студента? Чим відрізняється загальна картина української освіти від європейської? Ці питання обговорювалися на зустрічі зі студентами Острозької академії 25 лютого професор факультету Artes Liberales Варшавського університету, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд дослідження освітньої політики» Тарас Фініков.
  Острозька Академія »