Александр Бєлоглавек (Чеська Республіка)

Професор, доктор юридичних наук.
Закінчив юридичний факультет  Карлового університету в Празі, факультет міжнародного права та міжнародних відносин в Інституті міжнародного права та економічний університет у Карловому університеті. Навчався у аспірантурі на економічному факультеті Карлового університету. Працював помічником юриста, приватним юристом,  адвокатом (Адвокатська ліцензія члена Асоціації адвокатів Чеської Республіки; допущений до обмеженої адвокатської діяльності в США – останній сертифікат, виданий Верховним Судом штата Нью-Джерсі, дійсний до вересня 2015 р.). В 1993 р. заснував Юридичне бюро А. Бєлоглавека. Займався викладацькою роботою в Інституті авторського права, промислової власності і конкурентного права юридичного факультету Карлового університету,  кафедрі торгового права, міжнародного приватного права та процесуального права на юридичному факультеті Карлового університету, на кафедрі права в Остравському технічному університеті. У 2001 р. отримав звання  «професор». З 2001 – професор кафедри права в Остравському технічному університеті, В 2002 р. йому було присвоєне почесне звання Doctor honoris causa Університету економіки та права „КРОК” (Київ). Президент Всесвітньої Асоціації юристів (Вашингтон, США), Член правління Світової юридичної асоціації (Вашингтон, США), Національний Президент Світової юридичної асоціації у Чеській Республіці, Третейський суддя в Міжнародному Арбітражному суді (Чеська Республіка), Третейський суддя  в Міжнародному Арбітражному суді (Відень, Австрія) третейський суддя, занесений до списку  Міжнародного Арбітражного суду в Україні
Автор більше 220 книг та досліджень, опублікованих у Чехії, Німеччині, Австрії, Україні, зокрема:

  • Інвестиції у Чеській республіці, 1990
  • Комерційне право, Промислова власність та конкурентне право, 1996
  • Міжнародне комерційне право, 1998
  • Арбітраж, 1998
  • Міжнародне договірне право, 2000
  • Європейське торгівельне та комерційне право, 2003
  • Європейське та міжнародне 2007 – The European and international insolvency law incl detailed commentary to the European Insolvency Regulation (1.600 pages) (Czech)

Події

Увага! П'ята фаза проекта!

Оголошуємо конкурс на участь у V фазі проекта «Інноваційний університет і лідерство» - «Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету». Етап передбачає підготовку двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні інтердисциплінарні, трансдисциплінарні, міжгалузеві освітні та освітньо-наукові програми в практики української вищої школи (7–31 жовтня 2019 р. група I), орієнтовані на вивчення польського досвіду та конструювання стратегічних програм розвитку українських університетів (4-29 листопада 2019р. група J)і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікропроектів.
Заявки на участь приймаються до 21 липня 2019 року (до 18.00).

Докладніше »9-10 грудня 2016 року
Міжнародний фонд досліджень освітньої політики, факультет «Artes Liberales» Варшавського університету спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Полтавською міською радою на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 9-10 грудня 2016 року провели Міжнародний семінар «Інноваційний університет і лідерство: сучасні виклики, концепти, моделі», участь у якому взяло понад 50 представників провідних вищих навчальних закладів і наукових установ із 20 регіонів України та Польщі.

Відео »

Загалом в період з 1 вересня по 10 жовтня 2016 року Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» спільно з представниками Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Американських Рад з міжнародної освіти в навчальних закладах міст Суми, Харків, Луцьк, Тернопіль, Львів, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Вінниця за участі представників понад 50 університетів зазначених областей, а також керівників університетських бібліотек України була проведена серія презентацій та публічних обговорень книги «Академічна доброчесність як основа сталого розвитку університету».15 вересня 2016 року
Сюжет у новинах канала телебачення ІНТБ про доброчесність у вищій школі. Тернопіль, Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Детальніше »


26 – 29 липня 2016 року
відбулися стратегічні консультації учасників дослідницького проекту «Посилення реформ вищої освіти в країнах Східного партнерства» за участю дослідників трансформаційних процесів у вищих школах України, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія. Наприкінці вересня має відбутися експертний семінар, на якому буде обговорено найбільш цікаві результати проекту та перспективи подальшого аналітичного дослідження існуючих національних практик. Підсумкова презентація здобутків проекту буде проведена в листопаді 2016 року на щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Детальніше »


Березнь 2016 року, м.Київ
Вища освіта Украхни, №1 за 2016 рік. Чергова рецензія на наш Аналітичний звіт 2014 року.

Ознайомитися »


14-15 березня 2016 року, м.Київ
Фонд взяв участь У семінарі з валідації оцінки доброчесності освітньої системи України, яке здійснюється Організацією Економічного Співробітництва та Розвитку за підтримки Інституту Відкритого Суспільства.

Оголошення »


3 березня 2016 року
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пргоходив дводенний науково-практичний семінар «Сучасний викладач у студентоцентричній моделі освітнього процесу університету», організований спільно з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики в рамках Міжнародного проекту «Інноваційний університет та лідерство: модель діяльності вищих навчальних закладів із забезпечення якості надання освітніх послуг»

Про семінар »


25 лютого 2016 року
Студент – для університету чи університет – для студента? Чим відрізняється загальна картина української освіти від європейської? Ці питання обговорювалися на зустрічі зі студентами Острозької академії 25 лютого професор факультету Artes Liberales Варшавського університету, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд дослідження освітньої політики» Тарас Фініков.
Острозька Академія »


Аналітика

Моніторінгове дослідження. "Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукового дослідження"

Читати звіт

Analytical Report